Džemperiai pagal audinius

Džemperiai pagal audinius: kaip rinktis ir prižiūrėti

Džemperiai turi būti pasirenkami ne tik pagal stilių bei dydį, tačiau taip pat ir audinius, kadangi geros kokybės audiniai – tarnauja ilgiau, skoningiau atrodo, galiausiai, maloniau glunda prie odos.

Greitesniam pasirinkimui aptarsime kelis audinius iš kurių dažniausiai gaminami džemperiai vyrams ir moterims. Detalizuosime – kokia priežiūra reikalinga. Tikimės, tai padės Jums rasti drabužį, kuris bus nešiojamas ilgus metus.

Natūralus pluošto audiniai

Taip, natūralaus pluošto audiniai yra brangesni, tačiau ir kokybė – geresnė, dažniausiai jie tarnauja ilgiau, investicija – atsiperka.

  • Vilna yra natūralus, gyvulinės kilmės pluoštas, kuris audžiamas ir iš jo gaminami audiniai, kurie skirti geros kokybės drabužių siuvimui. Vilnos pasirinkimas taip pat platus: alpakos, merino, kašmyro ir kiti. Tiesa, dažniausiai vilnonių džemperių niekas negamina, vilna yra tik sudėtinė audinio dalis. Priežiūra – nesudėtinga, tačiau skalbti reikia rankomis.
  • Kitas natūralus ir labai giriamas audinys yra šilkas, kuris dažniausiai naudojimas tik tam tikriems džemperio komponentams sukurti, pavyzdžiui, kišenėlėms. Šilko akcentais dekoruotus džemperius plaukite pagal pagrindinio audinio instrukcijas.
  • Dar vienas rečiau džemperių gamyboje naudojamas audinys yra linas. Iš jo taip pat dažniausiai gaminami tik drabužio akcentai. Atsiminkite, kad labai karštoje temperatūroje – linas traukiasi. Štai todėl skalbti reikia žemesnėje, tačiau galima – skalbyklėje.
  • Verta dėmesio medvilnė. Ne tik verta dėmesio, tačiau verčiausia, kadangi būtent medvilniniai džemperiai dažnai vadinami geriausiu pasirinkimu, kuris tarnaus ilgai ir tuo pačiu metų eigoje beveik nekeis savo išvaizdos. Medvilnės drabužiai dažniausiai plaunami skalbimo mašinoje, galima nustatyti net iki 60-ies laipsnių temperatūrą. Plauti reikia pagal audinio spalvą, tad būtinai pirkite specialius skalbiklius, kurie padės išlaikyti spalvos sodrumą.
  • Viskozė taip pat skirta džemperių gamyboje. Iki šiol gana dažnai galvojama, kad tai yra sintetinis pluoštas, tačiau išties – natūralus.  Gaminamas iš medžio plaušo, pasižymi kvėpuojančiomis savybėmis. Plauti galima tiek rankomis, tiek skalbimo mašinoje.
  • Modalas yra dar vienas natūralaus pluošto audinys, kuris yra gaunamas iš specialiai apdorojamos celiuliozės. Tam tikra prasme jis yra labai panašus į medvilnę, tad ir priežiūra – paprasta.
  • Damaskas – vertinamas audinys, kuris turi savotišką blizgesį, tad iš jo gaminami džemperiai yra unikalaus dizaino, drąsūs bei provokuojantys. Puikiai tinka aktyviam miesto žmogui.

Sintetinio pluošto audiniai

Nereikia galvoti, kad sintetinis pluoštas yra kažkuo prastesnis, kadangi šiuo metu gamybos technologijos džiugina ypač gera kokybe, kuri ne tik ilgai tarnauja, tačiau ir puikiai atrodo.

  • Elastanas yra puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai reikalingas tamprus džemperis, kuris maloniai glunda prie odos. Šio tipo audinys nereikalauja specialios priežiūros, mažai glamžosi, nereikia lyginti.
  • Vertinamas ir nailonas, tačiau iš jo rečiau gaminami džemperiai. Dažniausiai – lauko drabužiai, kadangi tai yra labai tvirtas, geros kokybės audinys, kuris atsparus neigiamam aplinkos poveikiui. Plaunant audinį siūlome rinktis ne aukštesnę nei 40 laipsnių temperatūrą.
  • Poliesteris yra sintetinis pluoštas, kuris yra atsparus trinčiai, tačiau džemperių gamyboje naudojamas gana dažnai. Atsparus nusidėvėjimui, išsitampymui, taip pat – gretai džiūsta, tad tinka rudens metu, kai labai dažnai lyja.
  • Visiems puikiai žinomas poliamidas taip pat maloniai glunda prie odos. Vėlgi, vertinama dėl atsparumo glamžymuisi, taip pat, sėkmingai apsisaugo nuo tiesioginių saulės spindulių. Žinoma, kiekvienu atveju reikia žiūrėti etiketes, kadangi poliamidas dažniausiai maišomas su kitomis medžiagomis.
  • Nailonas – tvirta medžiaga, kuri atspari neigiamam aplinkos poveikiui. Nejautri šviesai, tad tarnauja ilgai ir nekeičia savo spalvos.

Ieškodami džemperio įvertinkite audinius, kadangi jie gali padėti užsitikrinti, kad drabužis bus malonus odai, jaukiai glus, galiausiai, nereikalaus jokios ypatingos priežiūros. O šiomis savybėmis ir turi pasižymėti geros kokybės rūbas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.