Kaip rengtis vyrams pagal figūros tipą

Kaip rengtis vyrams pagal figūros tipą

Gerai parinkti drabužiai leis kiekvienam vyrui ne tik atrodyti stilingai ir gražiai, tačiau ir vizualiai pakoreguoti savo kūno formą – tereikia žinoti, kokiai figūrai, kokie drabužiai tinka, o kokie – ne.

Galbūt tik iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo sudėtingai, tačiau labiau įsigilinus paaiškėja, kad visus triukus su savo kūno forma galima atlikti vadovaujantis paprasta logika, taisyklėmis ir tuo, kaip žmogaus akis vizualiai interpretuoja skirtingas aprangos detales.

Naudojant įvairius raštus ir spalvas galima nesudėtingai užmaskuoti kūno vietas, kurios yra per plačios. Kadangi vien tik maskavimo dažniausiai nepakanka, tai, pasinaudojant įvairiais skirtingais drabužių modeliais, galima kitas vietas, kurios yra per siauros, ir vizualiai paplatinti.
Taigi, pabandykime aptarti 5 pagrindines kūno formas ir išsiaiškinti, kokia aprangos kiekvienai iš jų yra tinkama, o kokios reikėtų vengti. O 5 pagrindinės figūros yra šios:

Apversta trapecija, apverstas trikampis, stačiakampis, trikampis, ovalas

kuno-formos

 

Apversta trapecija

Jeigu jūs turite tokią kūno formą, tuomet sveikiname – jūs laimėjote genų loterijoje ir galite dėvėti bet ką (be abejo, sąlyga, kad drabužių dydis yra jums tinkamas).
Jeigu kitas formas turintys vyrai turi sukti galvą, kaip drabužiais užmaskuoti per plačias savo kūno vietas bei vizualiai praplatinti tas, kurios yra per siauros, tai jums to daryti visai nereikia – idealios jūsų proporcijos leidžia vilkėti įvairių modelių, spalvų, raštų ir tekstūrų drabužius.
Būtent tuo ir reikėtų pasinaudoti – renkitės spalvotus, su įvairiais raštais ir tekstūromis drabužius. Nebijokite eksperimentuoti, nes ši kūno forma tam puikiai tinka.
Be abejo, nors dauguma drabužių jums ir tiks, tačiau svarbiausia, kad jie patiktų ir jums. Nepirkite gražiai ant pakabos atrodančio drabužio, jeigu jį apsirengę jausitės nesmagiai ir jis neatrodys jums patraukliai.

Apverstas trikampis

Šios kūno formos vyrų figūra yra panaši į apverstą trikampį arba “V” raidę: labai platūs pečiai ir krūtinė, bei labai lieknas liemuo ir klubai. Tokia figūra dažnai susiformuoja, jeigu yra sportuojama kilnojant svarmenis.
Taigi, pagrindinė šią kūno formą turinčių vyrų užduotis yra rengtis taip, kad viršutinė kūno dalis atrodytų siauresnė, o apatinė priešingai – platesnė. Kitaip tariant, reikia stengtis sumažinti pločių skirtumą tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies, kad apverstas trikampis pavirstų į apverstą trapeciją.

Ką rekomenduojama vilkėti

Marškinėliai ir megztiniai su V formos iškirpte. Šios formos kaklo iškirptė vizualiai siaurins pečius ir nukreips dėmesį nuo pečių į apačią.

Diržai ir kišenės. Švarkai su iš išorės prisiūtomis kišenėmis ir diržai nukreips dėmesį nuo pečių ir krūtinės.
Horizontalios linijos ties liemeniu. Jeigu pavyks rasti, tokio tipo marškinėliai ar megztiniai yra labai puikus būdas vizualiai savo liemenį praplatinti.

Stačiakampio formos grafika ir piešiniai ant krūtinės. Marškinėliai ar megztiniai su tokiais piešiniais vizualiai siaurins viršutinę kūno dalį.

Klasikinio kirpimo kelnės su vidutinio aukščio juosmens linija (Regular fit). Tokio tipo kelnės padės vizualiai praplatinti apatinę kūno dalį.

Švarkai be pečių pakietinimo. Kadangi pečiai ir taip yra platūs, tai jei norite vilkėti švarką, jį reikėtų rinktis be pakietintų pečių.

Kelnės su akcentu. Puikus būdas nukreipti dėmesį nuo viršutinės kūno dalies.

Dviejų sagų eilių švarkai. Tokio tipo švarkai nukreips dėmesį į apatinę kūno dalį vizualiai neplatindami pečių ir krūtinės, o 6 sagų išsidėstymas taip pat sukurs stačiakampio formą, kuri vizualiai siaurins krūtinę.

Megztiniai be pečių linijos. Taip vadinami reglano rankoves turintys megztiniai ar paltai, kuomet rankovės eina žemyn nuo pat kaklo vizualiai siaurins pečius.

Ko nerekomenduojama vilkėti

Aptemptos (skinny ir ypač slim tipo) kelnės. Su šiomis kelnėmis jūs dar labiau akcentuosite ir taip siaurą savo apatinę kūno dalį.

Švarkai su pakietintais pečiais. Tokio tipo švarkai prideda papildomo pločio pečiams, kurio, šios figūros atveju, ir taip jau pilnai pakanka.

Raštai ir detalės ties pečiais. Jie nukreips dėmesį į ypač plačius pečius krūtine, kas šioje situacijoje kaip tik nėra pageidaujama.

Laivelio formos iškirptė. Savo labiau horizontalia nei vertikalia forma ji tik dar labiau akcentuos jau ir taip plačius pečius.

Stačiakampis

Vyrai, turintys šio tipo kūno formą, turi beveik tokio paties pločio pečius, liemenį ir krūtinę. Vizualiai tai yra panašu į vertikalų stačiakampį.
Pagrindinė užduotis vyrams, turintiems tokią figūrą, yra rengtis taip, kad pečiai ir krūtinė atrodytų platesni, o liemuo ir klubai siauresni, tokiu būdu siekiant, kad figūra taptų kuo labiau panaši į apverstą trapeciją.

Ką rekomenduojama vilkėti

Įliemenuoti švarkai su kietintais pečiais. Tai vienas pačių geriausių drabužių stačiakampio figūros vyrams, kuris ne tik visuomet atrodo stilingai ir gražiai, tačiau tuo pačiu ir platina pečius bei krūtinę. Svarbu paminėti, jog švarkas turėtų būti liemenuotas. Jeigu taip nėra, nuneškite jį savo siuvėjai – ji labai greitai ir nebrangiai šią užduotį atliks, o rezultatas tikrai bus vertas išleistų pinigų.

Laivelio formos iškirptę turintys marškinėliai ir megztiniai. Toks kaklas yra ypač daug iškirptas į šonus, link pečių pradžios, ir minimaliai žemyn, link liemens. Jis formuoja beveik horizontalią liniją, kas yra puikus būdas vizualiai suteikti savo pečiams papildomo pločio. Jeigu tokios apykaklės nerandate, tuomet rinkitės klasikinius drabužius su apvalia iškirpte.

Horizontalios linijos ties pečiais ir krūtine. Vėlgi, kaip ir su laivelio formos kaklo forma, horizontalios linijos padeda vizualiai platinti tiek pečius, tiek krūtinę. Marškinėliai ar megztinis su horizontaliomis linijomis ir laivelio formos kaklu bus puikus pasirinkimas.

Drabužių sluoksniavimas. Puikus sprendimas šaltesniu metų laiku, kuomet vieną ant kito galima apsirengti kelis drabužius, tokiu būdu vizualiai praplatinant viršutinę kūno dalį.

Siauresnės kelnės. Siauros (slim fit) kelnės vizualiai labiau siaurins apatinę kūno dalį, tad tuo pačių viršutinė kūno dalis atrodys šiek tiek platesnė.

Šviesūs viršutiniai drabužiai, tamsios kelnės. Derinant šviesius viršutinius drabužius ir tamsesnes kelnes taip pat galima sukurti vizualiai platesnės viršutinės kūno dalies efektą

Ko nerekomenduojama vilkėti

V formos kaklas. Tokio tipo marškinėlių ar megztinių reikėtų vengti. Ypač, jei V forma siaura, bet gili – tai vizualiai siaurins pečius.

Vertikalios linijos. Jei kostiumas su vertikaliomis linijomis gali atrodyti visai gražiai, tai marškiniai ar marškinėliai, ko gero dar labiau lieknins.

Stačiakampio formos raštai ant krūtinės. Kadangi figūra jau ir taip panaši į stačiakampį, tai panašių į ją raštų reikėtų vengti, nes jie tik dar labiau tai akcentuos.

Ypač siauri ar platūs drabužiai. Per siauri drabužiai pabrėš lieknumą, o per dideli ne tik, kad nesuteiks vizualiai platesnės išvaizdos, tačiau dar ir negražiai kabės.

Dviejų sagų eilių švarkai. Nors šie švarkai tikrai atrodo šauniai ir stilingai, tačiau dėl savo formos iš sagų išsidėstymo tik pabrėš stačiakampio formą.

Marškinėliai be rankovių. Tai taip pat drabužis, kuris yra stačiakampio formos, todėl ir jo reikėtų vengti.

Trikampis

Vyrų, kurie turi šią figūrą, pečiai ir krūtinė yra siauresni nei liemuo ir klubai, todėl vizualiai ši kūno forma yra panašus į trikampį.
Turintiems šią kūno formą vyrams pagrindinis tikslas yra vizualiai platinti savo krūtinę ir pečius bei nukreipti dėmesį nuo liemens ir klubų, kurie yra per daug platūs.

Ką rekomenduojama vilkėti

Tinkamas dydis. Tinkami drabužių dydžiai yra vienas pagrindinių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį vyrams, kurie turi tokią kūno formą. Prastas drabužio dydis tik paryškins figūros trūkumus.

Švarkai su pakietintais pečiais. Kaip ir stačiakampio formos kūną turintiems vyrams, taip ir turintiems trikampio formos figūrą, šie švarkai padės vizualiai praplatinti pečius.

Platesnės kelnės. Tokio tipo kelnės gražiai susilies su klubais ir liemeniu ir padės užmaskuoti plačius klubus ir liemenį.

Horizontalios linijos ties krūtine ir pečiais. Paprastas, nors gal ne taip lengvai randamas sprendimas, kaip vizualiai paplatinti pečius krūtinę, yra marškinėliai ar megztiniai, kurie turi horizontalias linijas tik ties pečiais ir krūtine.

Tamsios spalvos. Tamsesnės spalvos švarkai ar paltai figūrą darys vizualiai lieknesnę, o pečius platesnius

Ko nerekomenduojama vilkėti

V formos kaklas. Nei marškinėliai, nei megztiniai su tokios formos kaklu nėra tinkami, kadangi jei ir vizualiai siaurins pečius ir nukreips dėmesį link apatinės kūno dalies, ko reikėtų vengti.

Raštai ar akcentai ties pilvu. Jeigu horizontalios linijos ties pečiais ir krūtine ir puikiai tinkantis sprendimas, tai tos pačios linijos ties liemeniu ir klubais tik dar labiau paryškins jų platumą ir akcentuos trikampio formos figūrą.

Siauros kelnės. Slim fit ar skinny fit tipo kelnės, užuot maskavusios platų liemenį ir klubus, tik dar labiau juos išryškins.
Uždėtinės švarko kišenės. Kišenės švarko šonuose nukreips dėmesį į pilvą, todėl jų reikėtų vengti.

Ovalas

Vyrų, kurie turi šią formą, didžioji kūno masės dalis yra sukoncentruota centrinėje dalyje. Dėl šios priežasties, pečiai, rankos ir kojos dažniausiai atrodo neproporcingai lieknai.
Taigi, pagrindinis šių vyrų tikslas, yra vizualiai pailginti centrinę savo kūno dalį, tokiu būdu sumažinant disproporciją tarp jos ir pečių, rankų ir kojų.

Ką rekomenduojama vilkėti

Tinkamas drabužių dydis. Per dideli drabužiai tik dar labiau vizualiai platins, o per siauri išryškins per didelį masę centrinėje kūno dalyje, ko kaip tik reikėtų vengti.

Švarkai. Švarko pečiai turėtų atitikti pečių liniją, rankovės neturėtų būti per plačios, o liemuo ir klubai per siauri, tokiu būdu vizualiai sukuriant apverstos trapecijos formą.

Vertikalios linijos. Tiek marškiniai, tiek kostiumai, turintys vertikalias linijas (pinstripe), vizualiai ilgins centrinę kūno dalį, todėl savo kolekcijoje juos tikrai pravartu turėti. Ta patį galima pasakyti ir apie tamsesnių spalvų megztinius su vertikaliais raštais.

Ilgesni švarkai. Klasikinio ilgio švarkas vizualiai prailgins centrinę kūno dalį ir padės užmaskuoti ovalo formą

Ko nerekomenduojama vilkėti

Bet kokie drabužiai, kurie vizualiai platina. Šviesių spalvų, per dideli ar kiti drabužiai, kuriuos vilkint centrinė kūno dalis atrodo vizualiai platesnė.

Horizontalios linijos. Drabužių, kurie turi horizontalias linijas (nesvarbu, ties pečiais, krūtine ar pilvu) nereikėtų vilkėti, nes jis tik dar labiau platins centrinę kūno dalį.

Ryškūs diržai. Jie tik trauks dėmesį į pilvą, kuris, šiuo atveju, yra plačiausia kūno dalis, ko kiek įmanoma labiau reikėtų vengti. Tokiu atveju geriau yra rinktis petnešas.

Per trumpos ar per ilgos kelnės. Tiek vienos, tiek kitos šiuo atveju netinka.

Dviejų sagų eilių švarkai. Kadangi šie švarkai koncentruoja dėmesį į centrinę kūno dalį, kurioje šiuo atveju yra sukoncentruota didelė kūno masės dalis, jų taip pat reikėtų vengti.

Reziumė

Be abejo, tai tikrai ne visos įmanomos vyriškos kūno formos, tačiau, kad ir kokią figūrą turėtumėt, pagrindinis tikslas turėtų išlikti tas pats – padaryti taip, kad vizualiai figūra atrodytų kuo panašesnė į apverstą trapeciją.
Greičiausias būdas tam pasiekti yra tinkamai parinkti drabužiai. Jų pagalba galima maskuoti per dideles ir per plačias kūno vietas bei vizualiai platinti tas vietas, kurios yra per siauros.
Tai tikrai nereiškia, kad nereikia rūpintis savo mityba ar sveikata, tačiau šie rezultatai nepasiekiami per vieną dieną, todėl gerai parinkti vyriški rubai padės atrodyti gražiau net ir tuo atveju, jei siekti norimos figūros pradėjote tik prieš kelias savaites.
Be abejo, čia tik keletas pagrindinių patarimų ir taisyklių, kuriais galima vadovautis – jų tikrai yra kur kas daugiau. Gal ir jūs žinote tam tikrų metodų, kurie leidžia naudojant drabužius vizualiai pakoreguoti savo figūrą? Jei taip, tai nepamirškite pasidalint jais su kitais skaitytojais komentaruose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.